Ücretsiz Apple Kimliği (Apple ID) Alma!

By -

Değerli okur, Apple ID yani Apple Kimliği ile iTunes, App Store gibi platformlardan ücretli veya ücretsiz birçok uygulamayı indirebiliyoruz. Bunun için gerekli olan ise Apple Kimliğidir. Apple ID (Apple Kimliği) almanın birçok yolu var. Biz ise iTunes App Store ile ücretsiz Apple ID (Apple Kimliği) yaratacağız. Yeni Apple kullanıcıları ilk etapta kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemediği için ücretsiz hesap almayı tercih ediyor. Bunun için kredi kartı bilgilerini paylaşmadan ücretsiz Apple ID (Apple Kimliği) yaratacağız.


Adım 1: Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayarak iTunes programını çalıştırınız.
Adım 2: Daha sonra, Mağaza kısmından “iTunes Store” butonuna tıklayınız.
Adım 3: Karşınıza gelen sayfada sağ tarafta bulunan “Free Apps” ücretsiz uygulamaların listelendiği bölümünden bir adet uygulamayı seçiyor.
Adım 4: Açılan sayfada “Free” yazan butona tıklayınız.
Adım 5: Karşınıza gelen sayfada Apple ID (Apple Kimliği) bilgilerinizi isteyecektir.
Adım 6: Henüz olmadığı için, “Create Apple ID” butonuna tıklıyoruz.
Adım 7: Karşınıza gelen sayfada “Countine” butonuna tıklayınız.
Adım 8: Apple Kimliği oluşturabilmek için “Kurallar ve Koşullar ile Apple’ın Gizlilik Sertifikası”nı kabul etmemiz gerekiyor. Önce “Bu kuralları ve koşulları okudum ve kabul ediyorum.” kutucuğunu işaretleyiniz, sonra da “Agree” butonuna tıklayınız.
Adım 9: Karşımıza çıkan form içerisine e-posta adresimizi, şifremizi, hatırlatma sorumuzu ve yanıtını ve doğum tarihimizi yazıyor, ardından da “Continue” butonuna tıklayınız. Şifremizi belirlerken en az 8 karakterden oluşmasına, sayı, küçük harf ve büyük harfler içermesine dikkat ediniz.
Bu ekranda ise üst kısımdan kredi kartlarının yanındaki “None” seçeneğini seçiyoruz. Böylece Apple Kimliği oluştururken kredi kartı bilgilerimizi paylaşmamış oluyoruz. Aşağıda yer alan adres bilgilerini ve telefon numaramızı da yazdıktan sonra “Create Apple ID” (Apple Kimliği Oluştur) butonuna tıklayınız.
Adım 10: Son bir adım olarak da, e-posta adresimize gelecek olan doğrulama mesajı içerisindeki bağlantıya tıklıyor ve açılan sayfada e-posta ve şifremizi girdiğimiz zaman da Apple Kimliğimizi oluşturmuş oluyoruz.

Artık Apple ID (Apple Kimliği) sahibiniz dilediğiniz kadar uygulama indirmenin keyfini çıkartın!

NOT:
iTunes üzerinde ekranda “none” seçeneğini görüyorsunuz. Cihazınızda da “none” ya da “hiçbiri” seçeneğinin olması lazım normalde. Eğer yoksa ne yapmalısınız?

Ayarlar / iCloud bölümüne girip Hesap‘a tıklayın. Açılan ekranda alttaki Ödeme Bilgileri bölümüne girin. Kredi Kartı‘na girip “hiçbiri” seçeneğini seçin ve diğer bilgileri doldurun.

Normalde buranın dışında bilgileri doldurmanız istenen yerde de hiçbiri ya da none seçeneğinin olması lazım ama bazen çıkmıyor. iCloud ayarlarındaki ödeme bilgilerinde çıkıyor. Artık bilgilerinizi girmiş olacak ve sorun yaşamayacaksınız.

Takipte kalın, iyi günler!

Kaan Köse

10 Yorum to Ücretsiz Apple Kimliği (Apple ID) Alma!

 1. iPhone getirme için wmaracında mesaj yazmıştım. iPhone 4, iPhone 4S ve iPhone 5 fiyatlarını verebilirsen ben de çevremdekilere söylerim. Yer İstanbul. Ödemeyi, elden ya da havale ile yapabilirim.

  • Kaan Köse

   Merhabalar, belirttiğiniz e-mail adresinize size özel olarak bilgiler gönderilmiştir. İyi günler dileriz.

 2. ı pod touch kullanmaktayım ayarlar butonunu bulamadım

  bulduğum ayarlar butonunda da sizin bahsettiğiniz ” hesap” bölümünü bulamadım yardım lütfen..

 3. kredi kartı bölümü

  ya kredi kartsız hesap acıyorum ama sonra karsıma oyun ındırınce gözden gecır kısmı gelıyor kredi kartı bilgileri istiyor hiç biri diye debölüm yok yardım

 4. Arkadaşlar bir uygulamaya tıklayın yeni apple kimliği yarat gelir.tıklayın ve türkiye yi seçin kabul ediyoruma tıklayın sonra apple kimliğini yazın şifreyi yazın ve ensonda abone ol var onun ikisinide kapatın ve ileriye tıklayın hiçbiri gelecek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>