iMessage nedir?, iMessage nasıl kullanılır?

By
Updated: Şubat 15, 2013
       
   
   

Değerli okur, iOS işletim sistemine sahip tüm Apple cihazlarında kullanılabilen bir özellik olarak bilinen iMessage, teknoloji ve iletişim dünyasında mesajlaşma, dosya aktarım sistemini farklı bir boyuta taşıyan etken oldu.

iMessage nedir?
iMessage iOS 5 ile Apple kullanıcılarının hayatına giren bir dosya aktarım ve mesajlaşma sistemidir. Apple iOS kullanıcıları (iPad, iPhone) gibi cihazlarınızda çok basit bir şekilde kullanabilirsiniz.

iMessage nasıl açılır?
iMessage kullanımı için, (iOS 6 ve üzeri için) Ayarlar / Mesajlar / iMessage (ON) şeklinde açtığınızda iMessage’niz kullanıma açılacaktır.

iMessage ücretli mi?
iMessage, ilk kullanım ücreti olarak 75krş kadar bir ödemeyi servis sağlayıcınıza yansıtıyor. Bunun dışında GSM operatörüne bağlı olarak İnternet paketiniz veya Wi-fi olan her yerden iMessage’ı aralıksız kullanabilirsiniz.

iMessage nasıl kullanılır?
Normal olarak cihazınızın Mesajlar bölümünden Yeni Mesaj şeklinde mesaj sayfasını açınız. Mesajınızı yazınız ve göndereceğiniz kişiyi seçiniz. “Gönder” butonu eğer “Mavi” renk ise mesajınızı göndereceğiniz kişi iMessage kullanıcısıdır. Eğer “Gönder” butonu “Yeşil” renk ise mesajınızı göndereceğiniz kişi normal olarak GSM operatörünün mesaj sistemine bağlıdır.

Not;
Gönder butonu “Mavi” ise mevcut internet paketiniz veya Wi-fi’nizden kullanım ücreti alır.
Gönder butonu “Yeşil” ise mevcut GSM operatörünüze bağlı olarak mesaj paketiniz den kullanım ücreti alır.

Takipte kalın, iyi günler!

arananlar:

 • imessage nedir
 • imessage nasıl kullanılır
 • imessage kapatma
 • imessage cretli mi
 • imessage açma
   

3 Comments

 1. soner güner

  04 Mart 2014 at 22:59

  hocam benım ıphoneme sım kart takılı olmamasına ragmen tanımadıgım numaralardan ımesaaj gelıyor bu nasıl oluyor app storeden zannettım yenı app store olusturdum ama hala gelıyor yardımcı olursanız sevınırım hayırlı aksamlar

 2. Abdulkerim

  21 Ağustos 2014 at 11:40

  Çok iyi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

apple format nasıl atılır,iphone 3 format nasil atilir,iphone 5 s şifre kırma,iphone ekran kilidi kırma,iphone 4 format,