FaceTime nedir, FaceTime nasıl kullanılır?

By
Updated: Şubat 16, 2013
       
facetime    
   

Değerli okur, Apple kullanıcılarının kısa bir süre önce tanıştığı FaceTime kullanıcıların hayatlarında çok büyük artıları oldu. FaceTime; Apple’ın kendi cihazları için geliştirdiği bir görüntülü arama sistemidir. Ürettiği cihazlarda görüntülü görüşme sağlanabildi bu ise ilk olarak iPhone 4 ile yaşantımıza girdi.

FaceTime kuşkusuz her Apple kullanıcısının kullandığı bir uygulama haline gelmiş durumdadır. İlk etapda Wi-Fi bağlantısı üzerinden çalıştığı söyleniyordu. Ancak iOS 6 işletim sistemi ile birlikte GSM şebekelerine bağlı olan cep numaranızda ki faturanıza yansıtarakda FaceTime bağlantı kurulabiliyor. Ancak GSM operatörleri ile yapacağınız görüşmelerde büyük rakamlara ulaşabilen faturalar ödeyebilirsiniz. Bu nedenle Wi-Fi bağlantınız ile FaceTime aramaları gerçekleştirmenizi tercih ediyoruz.

Skype, Tango ve FaceTime
Apple kendi uygulama pazarında popüler uygulamalar için ürettiği cihazlar ve işletim sisteminde demolar uyguluyor. Sosyal Medya kategorisinde App Store‘da yıllarca başı çeken iki uygulama var ki FaceTime’ın oluşumunda büyük etken. Sykpe ve Tango uygulaması, görüntülü konuşma ve yazışma için geliştirilmiş iki uygulamadır. FaceTime uygulamasını keşfetmeyenler, kullanmayanlar bu iki uygulamadan kesinlikle vazgeçmemişlerdir. Ancak bir gün FaceTime aramalarını merak eden kişiler denediklerinde anlayacaklar ki, FaceTime alt yapısı Apple tarafından kendi cihazına bire bir revize ediliği için daha kaliteli bir uygulamadır.

FaceTime kullanımı
Tek yapmanız cihazınızın (iPhone & iPad) Ayarlar / FaceTime / Etkinleştir şeklinde açılışını yapmanız. iOS 6 + üzerinde otomatik olarak etkinleştirilmiş bir şekilde geliyor.

FaceTime’ı ücretsiz kullanma
FaceTime ilk çıktığı yıllarda yaklaşık 2.5 sene önce kadar sadece Wi-Fi bağlantısı üzerinden kullanılıyordu. Ancak GSM şirketlerine bağlı olarak yapılan yeni güncelleme ve alt yapı sayesinde 3G / 4G bağlantısı ile FaceTime aramaları yapabilirsiniz. Faturanıza yansıtmak istemiyorsanız;

Ayarlar / FaceTime / “Hücresel Veri’yi Kullan” seçeneğini kapattığınız taktirde sadece Wi-Fi üzerinden bağlantı kurulacaktır.

Her türlü soru, görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Takipte kalın, iyi günler!

arananlar:

 • facetime ne demek
 • facetime nedir
 • facetime nasıl kullanılır
 • facetime
 • facetime kullanımı
   

2 Comments

 1. Zeynal

  19 Ocak 2014 at 20:38

  Merhaba. Ben Facetime – a giriş yapmak istiyorum ama olmuyor. “Giriş yapılamadı, internet bağlantısını denetleyin ve yeniden deneyin ” diye yanıt veriyor. Ne yapmam gerek ???

  • Kaan Köse

   18 Eylül 2014 at 16:53

   Internet bağlantınzı kontrol edin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ayfon 4 kilidi nasıl kırılır,iphone ekran kilidi format atma,iphone 3 format kodu,iphone format atma,imessage nasıl kullanılır,